Krásy Vietnamského ostrova Phu Quoc

Popularita Vietnamu coby turistické destinace se celosvětově zvyšuje a počet turistů cestujících do země roste v posledních letech dvouciferným tempem. Důvodem je fakt, že Vietnam je bezpečnou zemí, která však nabízí autentickou exotickou atmosféru, bohatou historii a kulturu stejně jako nádhernou přírodu, proslulou kuchyni a další lákadla. Pozadu nezůstávají ani cestovatelé z České republiky, a i jejich cesty do exotiky míří často právě do Vietnamu. Rozmach turistického ruchu a znovuzrození země po ničivé válce lze demonstrovat mimo jiné na příkladu největšího vietnamského ostrova – Phu Quoc. V sedmdesátých letech sloužil jako zajatecký tábor, ve kterém během vietnamské války shromažďovali Američané zajaté severo-vietnamské vojáky, dnes si jeho skvostných pláží užívají turisté hledající odpočinek a relaxaci.

 

Phu Quoc – Nefritový ostrov

Ostrov Phu Quoc (jedná se ve skutečnosti o souostroví s jedním velkým ostrovem a řadou malých ostrůvků) je ve skutečnosti blíže pobřeží Kambodže než Vietnamu. Svým návštěvníků nabízí mramorově bílé pláže, tyrkysově modré moře i zelenou vegetaci tropické džungle. Současně zde však zatím prakticky nenaleznete velké neosobní hotelové komplexy. Ostrov tak láká především všechny ty, kdo hledají klid bez davů okupujících pláže okolo velkých resortů v některých okolních zemích. Zkušenost však ukazuje, že tento stav nebude pravděpodobně trvat dlouho a Phu Quoc bude následovat cestu mnoha oblastí v jihovýchodní Asii spojenou se stavbou velkých hotelů i další infrastruktury. O důvod víc, proč na Phu Quoc vyrazit co nejdříve.

 

Ostrov a jeho lákadla

Na ostrově si rozhodně přijdou na své všichni milovníci přírody. Více než 70 % plochy ostrova tvoří národní park skrývající divokou faunu i floru a jeho návštěvníci tak mohou vychutnávat kouzelná zákoutí plná husté zelené vegetace, zurčení potůčků i cvrkotu nejrůznějšího hmyzu. Zažít tak můžete atmosféru, kterou umí vykouzlit pouze tropický les a jeho obyvatelé.

 

Poznávání místní přírody je ideální zakončit ochutnáním specifické lokální kuchyně. Světoznámou je místní rybí omáčka, považovaná někdy za nejlepší na světě. I jinak se ale v místních restauracích setkáte především s plody moře, které jsou pro Phu Quoc typické. Lákadlem pro všechny gurmány je i fakt, že restaurace připravují jídla téměř výhradně z místních, vždy čerstvých, surovin.

 

Phu Quoc – útěk od civilizace

Vietnamský ostrov Phu Quoc je destinací, o které by měli přemýšlet cestovatelé, kteří hledají novou destinaci se stále opravdovou atmosférou, původní lokální kuchyní, panenskou přírodou a liduprázdnými plážemi. Hledáte-li takovou destinaci i vy, právě jste ji našli. Objednejte si proto zájezd do Vietnamu i vy, máte možná poslední příležitost vidět Phu Quoc takový, jaký doopravdy je.

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení