Krásy Vietnamského ostrova Phu Quoc

Popularita Vietnamu coby turistické destinace se celosvětově zvyšuje a počet turistů cestujících do země roste v posledních letech dvouciferným tempem. Důvodem je fakt, že Vietnam je bezpečnou zemí, která však nabízí autentickou exotickou atmosféru, bohatou historii a kulturu stejně jako nádhernou přírodu, proslulou kuchyni a další lákadla. Pozadu nezůstávají ani cestovatelé z České republiky, a i jejich cesty do exotiky míří často právě do Vietnamu. Rozmach turistického ruchu a znovuzrození země po ničivé válce lze demonstrovat mimo jiné na příkladu největšího vietnamského ostrova – Phu Quoc. V sedmdesátých letech sloužil jako zajatecký tábor, ve kterém během vietnamské války shromažďovali Američané zajaté severo-vietnamské vojáky, dnes si jeho skvostných pláží užívají turisté hledající odpočinek a relaxaci.

 

Phu Quoc – Nefritový ostrov

Ostrov Phu Quoc (jedná se ve skutečnosti o souostroví s jedním velkým ostrovem a řadou malých ostrůvků) je ve skutečnosti blíže pobřeží Kambodže než Vietnamu. Svým návštěvníků nabízí mramorově bílé pláže, tyrkysově modré moře i zelenou vegetaci tropické džungle. Současně zde však zatím prakticky nenaleznete velké neosobní hotelové komplexy. Ostrov tak láká především všechny ty, kdo hledají klid bez davů okupujících pláže okolo velkých resortů v některých okolních zemích. Zkušenost však ukazuje, že tento stav nebude pravděpodobně trvat dlouho a Phu Quoc bude následovat cestu mnoha oblastí v jihovýchodní Asii spojenou se stavbou velkých hotelů i další infrastruktury. O důvod víc, proč na Phu Quoc vyrazit co nejdříve.

 

Ostrov a jeho lákadla

Na ostrově si rozhodně přijdou na své všichni milovníci přírody. Více než 70 % plochy ostrova tvoří národní park skrývající divokou faunu i floru a jeho návštěvníci tak mohou vychutnávat kouzelná zákoutí plná husté zelené vegetace, zurčení potůčků i cvrkotu nejrůznějšího hmyzu. Zažít tak můžete atmosféru, kterou umí vykouzlit pouze tropický les a jeho obyvatelé.

 

Poznávání místní přírody je ideální zakončit ochutnáním specifické lokální kuchyně. Světoznámou je místní rybí omáčka, považovaná někdy za nejlepší na světě. I jinak se ale v místních restauracích setkáte především s plody moře, které jsou pro Phu Quoc typické. Lákadlem pro všechny gurmány je i fakt, že restaurace připravují jídla téměř výhradně z místních, vždy čerstvých, surovin.

 

Phu Quoc – útěk od civilizace

Vietnamský ostrov Phu Quoc je destinací, o které by měli přemýšlet cestovatelé, kteří hledají novou destinaci se stále opravdovou atmosférou, původní lokální kuchyní, panenskou přírodou a liduprázdnými plážemi. Hledáte-li takovou destinaci i vy, právě jste ji našli. Objednejte si proto zájezd do Vietnamu i vy, máte možná poslední příležitost vidět Phu Quoc takový, jaký doopravdy je.

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace