Cestovní kufry textilní

Nejprodávanější

Kabinový kufr-batoh Gladiator Trick Ryanair
 
1 690 Kč
2090 04 L(1)
1 990 Kč –10 %
Původně: 1 990 Kč  (–10 %)
1 790 Kč
2090 04 M (4)
 
1 790 Kč
2090 04 S (9)
 
1 490 Kč
211304 iz
 
2 090 Kč
211104 iz
 
1 490 Kč
Cestovní kufr Gladiator 3D 2w M
 
1 790 Kč
2090 00 S(2)
 
1 490 Kč
211004 iz
 
1 190 Kč
3D 2W L
1 990 Kč –10 %
Původně: 1 990 Kč  (–10 %)
1 790 Kč
521 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Textilní kufry ve třech velikostech nebo v sadě 

Textilní kufry u nás seženete ve třech velikostech. Palubní textilní kufry do 55 cm jsou vhodné na palubu letadla, protože splňují požadavky leteckých společností. Střední textilní kufry v rozměru 55 až 66 cm oceníte například na týdenní dovolené. Jsou ideální pro jednoho člověka. Pokud jste skromní a nepotřebujete moc věcí, vejdete se do nich i ve dvou. Velké textilní kufry v rozměru 67 až 81 cm se hodí na dovolenou s celou rodinou. Díky jejich rozměrům do nich schováte veškeré oblečení, boty, kosmetiku, nafukovací lehátko, šnorchl nebo lyžáky. Velmi praktickým řešením jsou sady textilních kufrů. Mají jednotný design a obsahují od každé velikosti jeden kufr. Občas jsou sady doplněné taškou přes rameno. Můžete cestovat s celou sadou nebo si zvolte velikost kufru dle vašich aktuálních potřeb. 

Textilní kufry nabízí mnoho vychytávek, které při cestování určitě oceníte. Mají:

  • odolná otočná kolečka, 
  • výsuvnou rukojeť s aretací polohy,
  • integrovaný zámek, 
  • nastavitelné madlo, 
  • hlavní vstup s dvoucestným zipem bezpečnostní popruhy, 
  • kapsu na zip,
  • integrovaný kombinační TSA zámek, 
  • ochranu proti prodření 
  • nebo možnost rozšíření objemu.

Jaké jsou výhody a nevýhody textilních kufrů 

Textilní kufry velmi lehké, členěné kapsami a přepážkami, a to ve vnitřní části kufru i na povrchu. Praktická kapsa na jejich vnější straně se také hodí. Některé modely disponují i více kapsami. Organizace věcí je díky nim snadná a máte dokonalý přehled o všech přepravovaných drobnostech. U mnoha modelů zvěšíte objem povolením zipů. Tím kufr optimálně přizpůsobíte svým potřebám.Do plusu hraje i zpravidla nižší cena

A jaké jsou jejich nevýhody? V textilních kufrech lze hůře převážet křehké věci, které by se mohly nechtěným stlačením zavazadla poškodit. Textilní materiál je také snazší poškodit ostrým předmětem. Mohou částečně absorbovat pachy a při větší nepřízni počasí promoknou. Údržba je o něco náročnější, než lehké otření vlhkým hadrem.

Vyberte si kvalitní cestovní kufr 

Při výběru cestovního kufru dbejte především na kvalitu. Poctivě vyrobený kousek vám vydrží mnoho let, stále bude vypadat skvěle a navíc přežije všechny pády a nešetrné zacházení na letišti. Na co byste se měli zaměřit především? Zajímejte se o historii značky, materiál a také kvalitu koleček a madel. Nejkvalitnější jsou kufry skořepinové. Ty jsou vyrobené z kombinace plastu a hliníku. Dále můžete mít plastové nebo látkové kufry. Látkové kufry se snadněji roztrhají a nemají tak vysokou nosnost. Plastové jsou odolné vůči poškrábání a jsou voděodolné. 

Je lepší textilní nebo plastový kufr

Přemýšlíte, jestli zvolit textilní nebo plastový kufr? Podívejme se, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Textilní kufry jsou velmi lehké, členěné kapsami a přepážkami s praktickou kapsou na vnější straně. U mnoha modelů zvětšíte objem povolením zipů a optimálně kufr přizpůsobíte svým potřebám. 

Plastové kufry jsou nepromokavé, odolné proti poškrábání a promáčknutí a snadno se udržují. Podobně jako textilní kufry nabízí členěné vnitřní kapsy a přihrádky. Ty jsou pouze zevnitř, nikoliv na povrchu. Tyto kufry bývají dražší a jejich pevnost vám neumožňuje zvětšit vnitřní objem. 

Jak vybrat cestovní kufr

Kufr vybírejte podle kvality, vzhledu, váhy a rozměrů. U velikosti se řiďte vaší postavou, silou a potřebami. Zohledněte také to, jestli chcete palubní zavazadlo, středně velký kufr nebo kufr pro celou rodinu. Z materiálů si můžete vybrat textilní, plastové nebo skořepinové kufry. Důležité jsou také speciální vlastnosti, mezi které patří například možnost rozšíření vnitřní kapacity, kódový zámek TSA, vestavěné ramínko nebo jmenovka. 

Specifika palubních kufrů 

Jedním z kritérií palubních zavazadel jsou jejich rozměry. Do nich se započítavají také kolečka, madlo i vystouplé kapsy. Standardní rozměry jsou 55 × 35 × 20 cm. Váha zavazadla by neměla překročit 7 kg. Každá letecká společnost má ale jiná pravidla. Na palubu si nesmíte vzít chemické látky, zbraně, střelivo, jedy ani výbušniny. S těmito věcmi ale pravděpodobně cestovat nikdy nebudete. Pozornost při kontrole však věnujte kapesním nožům, pilníkům na nehty, ostrým předmětům, tekutinám s maximálním obsahem 100 ml a práškům. Pokud převážíte léčiva, mějte raději vždy potvrzení od lékaře. 

Mezi nejoblíbenější značky textilních kufrů patří Travelite, Aeronautica Militare, Madisson nebo Roncato.

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace