Zvolit textilní nebo plastový kufr?

Při cestování je třeba mít vše přehledně sbalené, moc se u toho nesedřít a zároveň vypadat šik. Ideálním řešením je cestovní kufr na kolečkách. Podle příležitosti, pro kterou je cestovní kufr určen, lze dobře odhadnout, jak velký je cestovní kufr potřeba.  Textilní kufry mají své nesporné výhody a lze je použít jako palubní zavazadlo zejména z důvodu nízké váhy. Tyto kufry se nejčastěji vyrábí z nylonu, polyamidu a polypropylenu.

Výhody textilního kufru

Velkou výhodou je, že jsou textilní kufry velmi lehké, členěné kapsami a přepážkami, a to ve vnitřní části kufru i na povrchu. Praktická kapsa na jeho vnější straně se určitě hodí. Některé modely disponují i více kapsami. Organizace věcí je pak snadná a máte dokonalý přehled o všech přepravovaných drobnostech. U mnoha modelů lze zvětšit objem povolením zipů, takzvaným expandérem, čímž lze optimálně kufr přizpůsobit svým potřebám.

Do plusu hraje i zpravidla nižší cena. Dále jsou dnešní textilní kufry velmi elegantní a dají se vybrat ve vícero barvách a kombinacích.

Shrnutí:

+ nižší hmotnost
+ lze zvětšit objem kufru
+ nižší cena

Nejlepší textilní kufry

Nevýhody textilního kufru

V textilních kufrech lze hůře převážet křehké věci, které by se mohly nechtěným stlačením zavazadla poškodit. Textilní materiál je také snazší poškodit ostrým předmětem. Mohou částečně absorbovat pachy a při větší nepřízni počasí promoknout. Rovněž také údržba je o něco náročnější, než lehké otření vlhkým hadrem.

Shrnutí:

- pracnější údržba
- náchylnější na poškození
- vyšší riziko při převážení křehkých předěmtů

textilni-kufr

Výhody plastových kufrů

Plastové kufry jsou nejčastěji vyrobeny jako skořepinové kufry. Velkou výhodou je, že jsou cestovní kufry nepromokavé. Na letištních vozících v dešti nezůstanou vaše věci nechráněné. Skořepinové kufry se snadno udržují a povrch stačí pouze setřít navlhčeným hadrem. Odolnost, hlavně proti poškrábání můžete pojistit stylovým návlekem. Obal kufr ochrání a mezi ostatními zavazadly jej snadno rozeznáte.

Většina skořepinových kufrů je uvnitř rozdělena na dvě části textilními přepážkami s kapsami. Lze tak věci uložit přehledně a systematicky. Hlavní prostor skořepinového kufru bývá často vybavený nastavitelnými bezpečnostními popruhy. Ty udrží vaše poskládané prádlo na místě. 

Ideální je, pokud si vyberete kufr z kvalitního plastu. Jelikož není plast jako plast. Zde přidáváme doporučení na konkrétní typy plastových kufrů. ABS, tedy akrylonitrilbutadienstyren, je kopolymer vysoce odolný vůči změnám teplot a mechanickému poškození. Je méně náchylný k poškrábání, je poměrně lehký a cenově dostupný. Polykarbonát, PC, je odolný vůči teplotám, ale na rozdíl od předchozího ABS má nižší váhu a je ještě odolnější proti nárazům díky větší pružnosti. Materiály ABS a PC jsou často kombinovány a vzniká tak kufr odolný vůči nárazu i poškrábání. Polypropylen, PP, je lehčí než polykarbonát, a je i pružnější než ABS. Je vhodný pro všechny, co hledají lehké a odolné zavazadlo. Speciální typ PP je Duraflex, který je pružný, lehký a extrémně odolný.

Shrnutí:

+ nepromokavý materiál
+ vysoká odolnost
+ vnitřní uspořádání s bezpečonostními popruhy

Nejlepší plastové kufry

Nevýhody plastových kufrů

Pevnost kufru nedává možnost zvětšit jeho objem, což je oproti textilním kufrům mírná nevýhoda. Pokud sáhnete po plastovém kufru nejvyšší kvality, tak počítejte s vyšší cenou.

Shrnutí:

- nelze zvětši objem kufru
- za kvalitu se platí vyšší cena

plastovy-kufr

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace