Co jsou TSA zámky a jejich využití

Nejenom na letištích USA se můžete setkat se speciální kontrolou. TSA kontrola probíhá na 450 letištích po celém světě, například i ve Velké Británii, Nizozemí, Tokiu nebo na Novém Zélandu. TSA agenti prověřují každé zavazadlo, které bude v letadle, pomocí skenovacího přístroje, pokud se jim však nezdá obsah, zkontrolují ho fyzicky. Pokud na zavazadle máte běžné zámky, počítejte s vylomeným či přeštípnutým zámkem, v horším případě se zničeným kufrem. Oproti tomu TSA zámek otevřou kontroloři snadno a opět ho i uzavřou.

TSA = Transportation Security Administration

Český překlad znamená „přepravní bezpečnostní správa“. Tento systém vznikl v reakci na 11. září 2001, aby se zvýšila bezpečnost přepravních systému. Bezpečnostní pracovníci kontrolují občas zavazadlo fyzicky a TSA zámky se vyvinuly, aby byly kufry otevírány univerzálním klíčem. Díky tomuto systému nedochází k poničení zámků ani kufrů.

Kufry s TSA zámkem

Často bývá TSA zámek zabudovaný v zavazadle tak, aby se do něj mohly uzamknout oba jezdce zipu. Pokud se rozhodnete pro koupi TSA zámků, vždy si pořiďte takový, který bude certifikovaný, ten poznáte podle značky červeného diamantu. Jestliže nemáte váš cestovní kufr vybaven TSA zámkem, můžete si zakoupit TSA visací zámek samostatně a zavěsit ho na jakékoliv zavazadlo. Nemusíte se bát, že jsou TSA zámky drahé, jejich cena se pohybuje kolem 200 Kč.

Vlastní číselná kombinace

Na trhu se setkáte s různými druhy TSA zámků. V domácnosti můžete mít dva cestovní kufry a na každém bude jiný typ zámku, ale zacházení s nimi je velmi snadné a intuitivní. Při pořízení TSA zámku bude většinou nastavený tovární kód „0-0-0“. Nikdy si tedy nenechávejte tento tovární kód a podle instrukcí, které jistě najdete v balení, změňte tento kód podle svého uvážení.

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace