Dejte si pozor na nekvalitní cestovní kufry

Za své peníze vyžadujte vždy kvalitu, a to i během cestování. Vsaďte na kvalitu zavedených značek a neváhejte si připlatit, stojí to totiž za to.

Na internetu se v poslední době vyskytuje stále více kopií kvalitních cestovních kufrů a při jejich zakoupení rozhodně neušetříte. Pokud tedy vybíráte nové cestovní zavazadlo, buďte velmi obezřetní. Je třeba na tento fakt opakovaně upozornit, protože podvedených klientů neustále přibývá. Jedná se většinou o výrobky, které jsou dovezené z Číny. Nenechte se proto napálit a kupujte kvalitní cestovní kufry zavedených značek. Nedostižně odolné a zázračně objemné, to jsou přívlastky, které ještě nemusí zaručovat kvalitu nabízených zavazadel. I když je napsáno, že skořepina kufrů je odolná proti nárazům, ještě to neznamená, že váš kufr přežije cestu bez úhony. Stejně tak cestovní taška na kolečkách musí být vyrobena ověřeným výrobcem.

Cestovní kufr Travelite Orlando M

Cestovní kufr Travelite Orlando M

Neznámá značka cestovního kufru nevěstí nic dobrého

Jedná se většinou o takzvané "noname" značky, o kterých jste mnoho neslyšeli a nepřečtete si nic o tradici a vzniku společnosti. Za kvalitní cestovní zavazadlo se rozhodně vyplatí si připlatit. Existují totiž materiály, které stojí za to. Kvalitní kufry představují třeba známé tradiční značky Titan, Travelite i March. Podle materiálu rozdělujeme kufry na textilní, kožené a skořepinové. Pro přepravu křehkých věcí je nejvhodnější právě skořepinový kufr, který je vyrobený z tvrdého plastu nebo hliníku. Tyto kufry jsou velice pevné a méně náchylné na poničení. Kvalitní kufry obsahují i TSA zámek zabudovaný v zavazadle tak, aby se do něj daly uzamknout oba jezdce zipu. Vždy si pořiďte takový zámek, který bude certifikovaný. Ten poznáte podle značky červeného diamantu.

Cestovní kufr March Gotthard S

Cestovní kufr March Gotthard S

Jak poznat kvalitní kufry?

Není plast jako plast a jsou v nich opravdu velké rozdíly. ABS, tedy akrylonitrilbutadienstyren, je kopolymer, je vysoce odolný vůči změnám teplot i mechanickému poškození. Je mnohem méně náchylný k poškrábání, lehký a cenově dostupný. Polykarbonát, PC, je odolný vůči teplotám a má ještě nižší váhu. Je odolnější proti nárazům díky mnohem větší pružnosti. Materiály ABS a PC jsou dnes u kvalitních značek často kombinovány a vzniká kufr odolný vůči nárazu i poškrábání. Polypropylen, PP, je pak lehčí než polykarbonát a pružnější než ABS. Pokud hledáte opravdu lehké a odolné zavazadlo, jde o sázku na jistotu. Speciální typ PP je pak Duraflex, který je pružný, lehký a navíc extrémně odolný. Ve videu uvidíte, co se vše na kufrech testuje. Kvalitní kufr rozhodně neprorazíte jen pouhým pádem či nárazem a má opravdu velkou výdrž, kterou zajišťuje právě vysoce kvalitní materiál.

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace