Jak vybrat dětský kufr na kolečkách?

Mít svůj vlastní cestovní kufr je pro každé dítě velkým krokem k dospělosti a samostatnosti. Poradíme vám, jak vybrat dětský kufr tak, aby se dětem nejen líbil, ale byl navíc i praktický a spolehlivý.

První, co řešíme u výběru, je velikost či objem, který se odvíjí od účelu a délky nejčastěji plánovaných cest. Malým dětem, které cestují v doprovodu rodičů a do kufru si dají jen pár nezbytností, postačí malé dětské kufry s objemem mezi 15 až 20 litrů. Pokud berete děti za vysvědčení k moři, můžete zvolit i velikost kolem 30 litrů.

Dětské kufry

Pokud dáme dítěti vlastní kufr, učíme ho zodpovědnosti, navíc se po cestě zabaví a nebude se nudit. Je třeba vybírat kufr i podle věku dítěte, aby na něj nebyl příliš velký. Dítě musí být schopno jej samo bez potíží táhnout a přenášet, protože ho nemusí používat jen při cestování letadlem, ale také třeba na cestě do hotelu v Praze. Pro větší a samostatnější cestovatele, kteří už vyráží na tábor, školu v přírodě nebo na prázdniny k prarodičům, je vhodný dětský cestovní kufr s o něco větším objemem. Nezapomeňte dítěti kufr označit a nenechejte jej cestovat bez visačky.

Textil nebo skořepina

Textilní kufry většinou disponují dalšími vnějšími kapsami, které lze během cestování dobře využít na nezbytnosti, které musí mít dítě stále při sobě. Mohou se ale snáz zašpinit a hůř se pak čistí. Dětské skořepinové kufry jsou odolnější vůči možnému poškození i špíně. Ochrání křehké věci i oblečení před možným navlhnutím. Dětské kufry jsou velmi lehké, speciálně vyrobeny pro snadnou manipulaci. Balení usnadní přepážky v kufru i kompresní popruhy.

Na cestu letadlem

Dětské kufříky se bez problémů vejdou do limitů pro rozměry palubních zavazadel u většiny leteckých společností. Nemusíte zavazadla složitě odbavovat a dítě bude mít během letu u sebe vše, co by mohlo potřebovat. Pokud budete cestovat s dětmi letadlem, hodí se spíše plastové kufry, které jsou mnohem pevnější. Pokud jede dítě samo na tábor, můžete vybírat i textilní kufry, které jsou variabilnější v objemu a dítě do nich lépe věci při odjezdu domů naskládá. Z tohoto důvodu nechte raději dítě, ať se sbalí před odjezdem samo.

Jak je to s kolečky

Menší kufry jsou většinou opatřeny dvěma kolečky, ty větší mají i čtyři. Na dlouhé trasy městem, přesuny na letišti, nádraží nebo v hotelu dvě kolečka stačí. Čtyřkolečkové kufry můžete táhnout za sebou, tlačit všemi směry bez nutnosti je nadzvedávat nebo otáčet. Praktická výsuvná rukojeť je odlehčená, snadno ovladatelná a pohodlně se drží. Stačí si vybrat pěkný design dětského kufru.

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace