Jak vybrat dětský kufr na kolečkách?

Mít svůj vlastní cestovní kufr je pro každé dítě velkým krokem k dospělosti a samostatnosti. Poradíme vám, jak vybrat dětský kufr tak, aby se dětem nejen líbil, ale byl navíc i praktický a spolehlivý.

První, co řešíme u výběru, je velikost či objem, který se odvíjí od účelu a délky nejčastěji plánovaných cest. Malým dětem, které cestují v doprovodu rodičů a do kufru si dají jen pár nezbytností, postačí malé dětské kufry s objemem mezi 15 až 20 litrů. Pokud berete děti za vysvědčení k moři, můžete zvolit i velikost kolem 30 litrů.

Dětské kufry

Pokud dáme dítěti vlastní kufr, učíme ho zodpovědnosti, navíc se po cestě zabaví a nebude se nudit. Je třeba vybírat kufr i podle věku dítěte, aby na něj nebyl příliš velký. Dítě musí být schopno jej samo bez potíží táhnout a přenášet, protože ho nemusí používat jen při cestování letadlem, ale také třeba na cestě do hotelu v Praze. Pro větší a samostatnější cestovatele, kteří už vyráží na tábor, školu v přírodě nebo na prázdniny k prarodičům, je vhodný dětský cestovní kufr s o něco větším objemem. Nezapomeňte dítěti kufr označit a nenechejte jej cestovat bez visačky.

Dětský kufr

Cestovní kufr MADISSON 4W ABS S

Textil nebo skořepina

Textilní kufry většinou disponují dalšími vnějšími kapsami, které lze během cestování dobře využít na nezbytnosti, které musí mít dítě stále při sobě. Mohou se ale snáz zašpinit a hůř se pak čistí. Dětské skořepinové kufry jsou odolnější vůči možnému poškození i špíně. Ochrání křehké věci i oblečení před možným navlhnutím. Dětské kufry jsou velmi lehké, speciálně vyrobeny pro snadnou manipulaci. Balení usnadní přepážky v kufru i kompresní popruhy.

Na cestu letadlem

Dětské kufříky se bez problémů vejdou do limitů pro rozměry palubních zavazadel u většiny leteckých společností. Nemusíte zavazadla složitě odbavovat a dítě bude mít během letu u sebe vše, co by mohlo potřebovat. Pokud budete cestovat s dětmi letadlem, hodí se spíše plastové kufry, které jsou mnohem pevnější. Pokud jede dítě samo na tábor, můžete vybírat i textilní kufry, které jsou variabilnější v objemu a dítě do nich lépe věci při odjezdu domů naskládá. Z tohoto důvodu nechte raději dítě, ať se sbalí před odjezdem samo.

Jak je to s kolečky

Menší kufry jsou většinou opatřeny dvěma kolečky, ty větší mají i čtyři. Na dlouhé trasy městem, přesuny na letišti, nádraží nebo v hotelu dvě kolečka stačí. Čtyřkolečkové kufry můžete táhnout za sebou, tlačit všemi směry bez nutnosti je nadzvedávat nebo otáčet. Praktická výsuvná rukojeť je odlehčená, snadno ovladatelná a pohodlně se drží. Stačí si vybrat pěkný design dětského kufru.

Může vás zajímat: Jak vybrat cestovní kufr na kolečkách?

Dětský kufr Snowball Tučňák 2W SX

Dětský kufr Snowball Tučňák 2W SX

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace