Jak vybrat cestovní kufr na kolečkách?

Výběr cestovního kufru na kolečkách je opravdu důležitý a to ať už cestujete pravidelně na pracovní cesty nebo vyjedete na dovolenou jednou za rok. Nechcete si přece ničit příjemnou dovolenou nebo časově náročnou pracovní cestu laciným zavazadlem, u kterého reálně hrozí, že se vám při cestách poškodí. Místo času, který byste poté trávili řešením zbytečných potíží, tak věnujte pár minut tomuto článku, který vám poradí, jak kufr vybrat. Na konci článku rovněž najdete tipy na osvědčené kufry. Celkovou nabidku kufrů v různém cenovém rozpětí naleznete v této sekci - cestovní kufry na kolečkách.

Velikost cestovního kufru

Správná velikost cestovního kufru je jedním z prvních kritérií, kterým se při výběru kufru budete zabývat. Velikost je dobré vybrat podle vlastní postavy, síly i potřeby. Na výběr jsou tyto velikosti kufrů:

Jestliže sháníte kufr na krátké služební cesty, zvolte menší kufr neboli kabinový. Tento kufr splňuje podmínky leteckých společností pro přepravu příručního zavazadla. Jeho výška je tedy do 55 cm, šířka do 40 cm a hloubka by neměla přesáhnout 25 cm. O přesných rozměrech se informujte u své letecké společnosti.

Pokud se chystáte na dovolenou nebo na delší cestu je nutné si pořídit kufr větší, kam se vejde vše, co potřebujete vy i vaše rodina. Je dobré myslet na váhový limit zavazadla, pokud povolený limit přesáhnete, jistě se poplatkům za nadváhu zavazadla nevyhnete. Někdy je tedy lepší pořídit si dva střední kufry.

velikost-kufru

Jaký materiál kufru vybrat?

Podle materiálu rozdělujeme kufry na:

Nejméně praktické, ale velice elegantní jsou kožené kufry. Kožené kufry jsou náchylné na poškrábání a údržba je náročnější. Textilní kufry mají poměrně nízkou hmotnost a většinou jde zvětšit jejich objemová kapacita. Avšak pro přepravu křehkých věcí je jistě nejvhodnější skořepinový kufr. Skořepinové kufry jsou vyrobeny z tvrdého plastu nebo hliníku, tím pádem jsou velice pevné a méně náchylné na poničení.

textilni-kufr

Kufry s 2 nebo 4 kolečky

V dnešní době na trhu najdete cestovní kufry s 2 nebo 4 kolečky. Kufry se 2 kolečky jsou lepší při najíždění na rampy nebo obrubníky. Výhodou 4 koleček je v tom, že manipulace v přeplněných halách letišť je mnohem snadnější.

Speciální požadavky

Další důležitá věc na kufru je jeho zamykání. Jednou z možností je pořídit si kovový zámek, který není součástí kufru. Pokud se však chystáte například do USA, je lepší koupit kvalitnější kufr, který už má zabudovaný kódový zámek TSA, zabráníte tak možnému poškození zámku při letištní kontrole. Další požadavky můžou být na vnitřní a vnější kapsy, vestavěné ramínko nebo jmenovky na straně kufru.

Nejlepší kufry na kolečkách

Cestovní kufr Dielle (ke koupi zde)

Kufr na kolečkách Dielle si na cestách zamilujte pro výsuvní hliníkové trolley s aretací polohy. Dále vás potěší zavírání kufru na zámky, 4 dvojitá otočná kolečka, horní a boční madlo pro nošení v ruce, integrovaný kombinační zámek TSA, jmenovka na zadní straně kufru či vnitřní pojistné popruhy. V kufru je rovněž dělící textilní přepážka s kapsou na zip. Pevný materiál je vysoce odolný proti proražení.

Cestovní kufr Travelite City 4W (ke koupi zde)

Kufr od oblíbené značky Travelite má plastové horní a boční madlo pro pohodlné nošení v ruce. Zmínit je nutné výsuvnou hliníkovou trolley s aretací polohy a 4 solidní otočná dvoukolečka na rozích kufru. Proti poničení kufru se můžete spolehnout na kombinační TSA zámek na boku kufru i vyztužené rohy pro ještě větší odolnost proti nešetrnému zacházení.

Cestovní kufr Roncato Joy 4W USB (ke koupi zde)

Tento kufr s výsuvnou rukojeťí a s aretací polohy má jednu hlavní komoru s dvoucestným zipem. Přední kapsy jsou na zip. Samozřejmostí je Integrovaný kombinační TSA zámek. Spolehnout se můžete na 4 otočná, dvojitá kolečka. Jako další vychátky je možné vyzdvihnout horní zipovovou kapsu s USB portem, voděodolné pouzdro, vytahovací jmenovku či vnitřní kompresní popruhy. Co se týče ochrany, tak jsou součástí plastové body bránící prodření kufru.

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace