Jak vybrat cestovní kufr na kolečkách?

Chystáte se na výlet, dovolenou nebo na pracovní cestu? Pokud ano, nezapomínejte i na pořádné zavazadlo. Výběr správného zavazadla není nikterak jednoduchý, proto v nadcházejícím článku najdete některé rady ohledně výběru správného cestovního kufru na kolečkách.

Velikost a provedení cestovního kufru

Správná velikost cestovního kufru je jedním z prvních kritérií, kterým se při výběru kufru budete zabývat. Velikost je dobré vybrat podle vlastní postavy, síly i potřeby. Jestliže sháníte kufr na krátké služební cesty, zvolte menší kufr neboli kabinový. Tento kufr splňuje podmínky leteckých společností pro přepravu příručního zavazadla. Jeho výška je tedy do 55 cm, šířka do 40 cm a hloubka by neměla přesáhnout 25 cm. O přesných rozměrech se informujte u své letecké společnosti. Pokud se chystáte na dovolenou nebo na delší cestu je nutné si pořídit cestovní tašku větší, kam se vejde vše, co potřebujete vy i vaše rodina. Je dobré myslet na váhový limit zavazadla, pokud povolený limit přesáhnete, jistě se poplatkům za nadváhu zavazadla nevyhnete. Někdy je tedy lepší pořídit si dva střední kufry. V dnešní době na trhu najdete cestovní kufry s 2 nebo 4 kolečky. Kufry se 2 kolečky jsou lepší při najíždění na rampy nebo obrubníky. Výhodou 4 koleček je v tom, že manipulace v přeplněných halách letišť je mnohem snadnější.

Cestovní kufr MADISSON 4W ABS S

Cestovní kufr MADISSON 4W ABS S

Jaký materiál kufru vybrat?

Podle materiálu rozdělujeme kufry na textilní, kožené a skořepinové. Nejméně praktické, ale velice elegantní jsou kožené kufry. Kožené kufry jsou náchylné na poškrábání a údržba je náročnější. Textilní kufry mají poměrně nízkou hmotnost a většinou jde zvětšit jejich objemová kapacita. Avšak pro přepravu křehkých věcí je jistě nejvhodnější skořepinový kufr. Skořepinové kufry jsou vyrobeny z tvrdého plastu nebo hliníku, tím pádem jsou velice pevné a méně náchylné na poničení.

Speciální požadavky

Další důležitá věc na kufru je jeho zamykání. Jednou z možností je pořídit si kovový zámek, který není součástí kufru. Pokud se však chystáte například do USA, je lepší koupit kvalitnější kufr, který už má zabudovaný kódový zámek TSA, zabráníte tak možnému poškození zámku při letištní kontrole. Další požadavky můžou být na vnitřní a vnější kapsy, vestavěné ramínko nebo jmenovky na straně kufru. Výběr správného kufru je opravdu důležitý. Ceny se pohybují v různých cenových rozmezí. Nicméně trochu vyšší investice se jistě vyplatí. Neničte si příjemnou dovolenou laciným neznačkovým zavazadlem u kterého lehce dojde k poškození.

Cestovní kufr March Easy S

Cestovní kufr March Easy S

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení