Batoh nebo tašku do školy pro vaše dítě? Pomůže vám náš kompletní rádce

Přemýšlíte, zda vybrat dítěti do školy batoh nebo aktovku? Vybírejte první školní tašku pro dítě zodpovědně. Pro starší děti můžete voli školní batoh. Studenti už asi budou chtít tašku na notebook přes rameno.

Nejdůležitější součástí školní výbavy je školní taška. Dítě bude více zajímat design, ale vy musíte být v roli zodpovědných rodičů a vybrat model, který se bude nejen líbit, ale nabídne dostatek prostoru a podpoří zdravý vývoj zad. Co se nesmí podcenit a je lepší školní aktovka nebo studentský batoh?

Rozdíly jsou dnes minimální

Ještě před několika lety platilo, že prvňáčci nosili do školy na zádech výhradně školní aktovku. Doba se změnila, technologie hodně pokročily a design klasických školních batohů se svými vlastnostmi vyrovnává školní tašce a v něčem ji dokonce dokáže předčit. Dilema, jestli koupíte batoh nebo aktovku už proto tak moc řešit nemusíte. Zaměřte se na funkčnost.

Pohodlí a ergonomie pro zdravá záda

Školní dětské tašky a batohy pro prvňáčky musí mít vyztužená záda pro podporu správného a vzpřímeného držení zad. Většina modelů má ergonomicky tvarované polstrování na zádech. Právě to je pro děti, které musí každý den nosit na svých zádech několik kilogramů, velmi důležité. Zadní díl bývá polstrovaný nebo z polyurethanové pěny. Popruhy by měly být nastavitelné a polstrované.

Jak správně nastavit a nosit školní tašku

Sebelepší výztuha nepomůže, pokud nemá dítě tašku správně nastavenou. Vrchní část tašky musí být rovnoměrně s rameny. Dno má být maximálně v úrovni beder, nikdy ne pod nimi. Kupujte tašky a batohy s vnitřním členěním prostoru. Pomůže to dítěti v organizaci učebnic, sešitů, dalších doplňků i svačiny. Myslete také na bezpečnost dětí. Batoh nebo aktovka by měla mít vždy reflexní prvky. Dítě s reflexními prvky je vidět až na 200 m, ale bez nich jen na 20 m.

Tipy pro správný výběr školního a studentského batohu

  • Kupujte jen kvalitní školní a studentské batohy, nenechte se nalákat levnou taškou na tržnici.
  • Vybírejte batohy a tašky o hmotnosti do 1 kg.
  • Reflexní prvky by měly být součásti designu batohů a tašek.
  • Vždy vybírejte školní batoh nebo tašku podle věku a velikosti dítěte.
  • Vsaďte na dostatečný počet kapes a přihráded pro školní potřeby.
  • Zkontrolujte polstrovaná záda a popruhy i jejich nastavitelnost.

Jak se vybírá taška na notebook?

Pokud studenti používají ke studiu notebook, vybírejte batohy a tašky přímo určené na notebook. Mívají v hlavní komoře speciální polstrovanou kapsu vybavenou přepásáním a tyto popruhy zabrání pohybu notebooku. Dno je navíc polstrované, aby se notebook neponičil. Při výběru tašky na notebook se orientujte podle velikosti úhlopříčky notebooku. Záleží jen na vás, zda budete vybírat z batohů na záda, nebo vsadíte na tašky přes rameno.

Elegantní pánské aktovky a brašny

Pánské aktovky, tašky a brašny jsou vhodné do práce. V nabídce je mnoho kvalitních, klasických i moderních tašek. Kožené aktovky, tašky ze syntetické kůže i textilu jsou ideálním řešením pro přenášení vašich dokumentů, notebooku, tabletu a mnoha dalších potřebných věcí, které potřebujete mít během dne vždy při ruce. Jsou vybaveny madlem pro nošení v ruce a popruhem s možností nastavení délky pro nošení přes rameno. Tyto pánské aktovky a brašny mají více kapes pro uložení potřebných drobností a některé i zámek pro uzamčení.

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace