Kožené batohy

Kvalitní kožené batohy

Hledáte moderní a nadčasový batoh, který vám vydrží celý život a stále bude vypadat skvěle? Zaměřte svou pozornost na kožené batohy. Hodí se do práce, do školy, na výlet i do přírody. Drobné opotřebení jim jen přidává na kráse a vytváří originální patinu. 

Jak vybrat kožený batoh

Kožené batohy vybírejte především podle:

  • velikosti, 
  • množství kapes,
  • barvy, 
  • použitého materiálu
  •  a vašeho vkusu. 

Počítejte také s tím, že kožené batohy jsou často vyráběné ručně a proto neseženete dva identické kousky. Pokud chcete mít kožený batoh personalizovaný, nechte si na něj vyrazit monogram nebo osobitou značku. 

Velikost kožených batohů 

Rozdělení kožených batohů podle velikosti je podobné jako u běžných batohů. Malé batohy mají objem do 30 litrů, střední do 50 litrů a velké do 90 litrů. Tento typ batohů obvykle nenabízí vychytávky v podobě kapsy na telefon, poutek na trekové hole nebo dírky na sluchátka a zásobník vody. Mají jen jednu hlavní velkou kapsu a několik malých. 

Barvy kožených batohů

Kožené batohy seženete buď v přírodním provedení nebo v barvené kůži. Mezi nejčastější odstíny patří černá a hnědá. Pořídit si můžete také modrou, růžovou nebo bílou. Pokud je batoh uměle barvený, počítejte se zvýšenými nároky na péči. Barva by mohla po čase popraskat a začít se odlupovat.  

Jak se starat o kožený batoh 

Aby vám kožený batoh vydržel dlouho krásný, nepopraskal a zachoval si tvar i zářivé barvy, je potřeba se o něj dobře starat. Stačí dodržovat těchto pár jednoduchých kroků.

Čištění

Batoh čistěte raději preventivně, ideálně ho jednou týdně otřete hadříkem. Používejte suchý hadřík, pokud je špína opravdu zažraná do kůže, můžete využít i hadřík navlhčený. Batoh poté nechte pořádně uschnout na vzduchu při pokojové teplotě. 

Vlhčení

Kůže je od výrobce napuštěná oleji, které ji udržují pevnou, ale přitom vláčnou. Postupem času tento olej z kůže vyprchá a ta se začne vysušovat. Proto alespoň jednou ročně batoh promazejte. Vytvoříte tím ochranný film, zamezíte usazování nečistot a kůže nebude praskat. Kvalitní přípravky na promazávání kůže zakoupíte ve specializovaných obchodech.

Pozor, vyvarujte se čištění batohu pomocí mýdla nebo chemických prostředků. Kůže by se vysušila a začala trhat. Pokud si se špínou na batohu nevíte rady, doporučujeme vám ho odnést do čistírny. Tam se o něj profesionálně postarají. 

11 položek celkem
AM 462 modra Kód: AM-462-05
AM 462 cerna Kód: AM-462-01
am464 bl Kód: AM-464-05
am464 ne Kód: AM-464-01
AM 352 25 Kód: AM-352-25
AM 352 01 Kód: AM-352-01
Messenger in pelle t.moro Kód: AM-350-25
Messenger in pelle Nero Kód: AM-350-01
AM 305 MO Kód: AM-305-25
am305nero
Tip
Kód: AM-305-01
171919 10 batoh kozeny bhpc explore cerna Kód: BH-385-01

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace