Kam na bezpečnou last minute dovolenou k moři?

Smutné události v Tunisku, útoky v Egyptě, Turecku a bohužel třeba i v Itálii ovlivnily během posledních let naše rozhodování, kam se moci bez obav vypravit k moři. Které destinace jsou tedy v současné době považovány za nejvhodnější proto, abyste si mohli sbalit příruční zavazadlo a užít bezpečnou dovolenou u moře? Pokud jde o zájezdy, kde využijete vlastní dopravu, největší popularitě se stále těší Chorvatsko a Itálie. I když v Itálii také houstne atmosféra a je nutno si vybrat destinaci.

Kam letos na bezpečnou dovolenou

Oblíbenou zemí pro bezpečnou dovolenou u moře je Bulharsko, kde se to od dob totalitního režimu markantně změnilo. Luxusně vybavené pláže byste asi nepoznali, stejně jako komfortní formy ubytování. K přednostem Bulharska patří krásné moře i pláže, kouzelná příroda, historické památky, cenová dostupnost a právě bezpečnost. Za bezpečnou zemi je pokládáno Řecko, i když je dobré si řádně vybrat destinaci. Turistický ruch na východořeckých ostrovech ovlivnil příliv uprchlíků. Situace se nyní zklidnila. Podobně je na tom i Španělsko. Kromě letovisek na pobřeží Andalusie, Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Azahar, Costa Blanca, Murcia i Costa de La Luz je velký zájem i o dovolenou na Baleárských ostrovech Mallorca a Menorca.

Jak je to v Turecku, Tunisku, Egyptě a Maroku

Vlivem znepokojivých událostí byl v posledních letech menší zájem o Turecko, Egypt a Tunis. Tato situace se letos zlomila a zájem o zájezdy do Egypta, Tuniska a Turecka opět značně roste. Cestovní kanceláře pečlivě sledují situaci ve všech uvedených zemích, kam vozí své klienty na vysněnou dovolenou. Některé z cestovních kanceláří reagují na situaci i výměnou destinace na poslední chvíli. Cestovní kanceláře se ale shodují na tom, že se zde nemusíte nákupu zájezdu obávat a začít balit své plastové kufry.

Turecko, destinace a bezpečí

Ve velmi populárním a dobře fungujícím Turecku došlo v roce 2016 k pokusu o vojenský převrat a mnoha znepokojivým incidentům. To pak negativně ovlivnilo zájem turistů o dovolenou v Turecku. V nejoblíbenějších turistických oblastech, jako je Turecká riviéra a Egejská riviéra však situace zůstala klidná a bezpečná. Navíc letošní rostoucí prodeje zájezdů do Turecka dokazují, že u lidí opadl strach vyjet do země na dovolenou a v současné době již považují Turecko za bezpečné.

Tunisko, destinace a bezpečí

Tunisko je krásná země. I ona se však v minulých letech stala cílem mnoho útoků na turistické cíle. V současné době opět roste zájem o dovolenou zejména na Djerbě. Na dovolené se doporučuje dodržovat základní pravidla bezpečného cestování, dbát pokynů zdejších bezpečnostních sil, vyhýbat se místům s vysokou koncentrací lidí, ale i individuálnímu cestování a zejména nočním přesunům. Ministerstvo zahraničních věcí ČR nedoporučuje cestovat do oblastí podél hranic s Alžírskem a Libyí. Jde o horské oblasti guvernátů Kasserine a Kef, města Kairouan, Kasserine a Siliana, pouštní zóny ležící jižně od linie Bir Rijm Maatoug, tedy Borj Bourguiba - Ben Guerdan a také horské oblasti na severozápadě.

Egypt a Maroko, destinace a bezpečnost

V minulých letech o Egypt z důvodu teroristických útoků upadl zájem, ale nyní prodeje zájezdů do Egypta rostou. V každém hotelu funguje ochranka, na veřejná místa dohlíží policie a vojsko. Pro bezpečnost turistů je uděláno maximum. Maroko je považováno za politicky i ekonomicky stabilní zemi. Bezpečnostní situace je podle Ministerstva zahraničních věcí ČR v Maroku dobrá. Maroko spolupracuje s bezpečnostními složkami evropských států i USA a stará se o bezpečnost turistů. Ať už se chystáte na dovolenou kamkoliv, může se vám hodit taška na kolečkách.

 

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení