Nejoblíbenější destinace pro letní dovolenou

V poslední době se oblíbenost destinací trochu změnila. Podívejme se, které z nich jsou nejoblíbenější. Přinášíme vám žebříček top letních destinací českých turistů, kteří nejčastěji využívají pohodlnou a rychlou leteckou dopravu.

Řecko a řecké ostrovy

Řecké ostrovy se těší neopadajícímu zájmu díky zcela nezapomenutelné středomořské atmosféře, místní pohostinnosti, krásným plážím a průzračnému tyrkysovému moři. Velmi oblíbená je Kréta, ale i spousta menších ostrovů, jako je Korfu, Kefalonia, Thassos či Samos. Hojně navštěvovaný je také okouzlující ostrov Santorini. Kypr, který je známý i pod názvem Afroditin ostrov nebo Ostrov lásky, nabízí upravené pláže, nádherně čisté moře, bohatou historii a velké množství zachovalých památek.

Bulharsko

V poslední době je stále oblíbenější i Bulharsko. Využívají jej zejména rodiny s dětmi, protože 2 hodiny tvoří velmi příznivý čas doletu. Pro děti jsou vhodné zdejší písečné pláže s pozvolným přístupem do moře. Navíc je Bulharsko z nabízených destinací i cenově nejpříznivější a nejvýhodnější. Nelétá se sem jen na dovolenou, ale i za levnými nákupy, které čeští turisté hojně využívají. Zdejší moře je čisté, stejně jako pláže. Bulharsko je navíc i bezpečná last minute dovolená.

Španělsko

Španělsko stále patří mezi velmi oblíbené destinace využívané českými turisty. Mezi nejoblíbenější patří zejména zelení porostlý ostrov Mallorca, který je oblíbený zejména díky svým krásným plážím a nádhernému, čistému moři. Španělsko nabízí i mnoho muzeí a historických památek. Pokud se vydáte třeba do Barcelony, určitě nebudete litovat. Do letadla si pořiďte příruční zavazadlo a ověřte si, jaké jsou povolené rozměry a váha zavazadel.

TIP: Nezapomeňte si při cestování do zahraničí sjednat cestovní pojištění.

Egypt

I když je zájem o Egypt o něco nižší než v minulých letech, stále se sem hojně jezdí na dovolenou. Nejvíce se létá do letovisek v Hurghadě, Marsa Alam a Sharm el Shekikh. Egypt nabízí kvalitní služby, příznivou dobu letu 5 hodin a dobrou cenovou dostupnost. Navíc se pyšní čistým mořem a nádherným podmořským světem v Rudém moři. Pro děti nabízí i animační programy a zábavné aquaparky. Pokud se rozhodnete vyjet na dovolenou letecky, bude se vám hodit i pronájem auta.

 

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace