Jak nejlépe ochránit kufr při přepravě letadlem

Pokud jste si pořídili nový kufr, jistě nechcete, aby se vám hned po první cestě letadlem poškrábal nebo jinak poničil. Není žádné tajemství, že se s kufry na letišti nezachází opatrně. Nyní je ten správný čas popřemýšlet, jak zlepšit ochranu vaše kufru a věcí v něm.

Fólie jako první možnost

Snad na každém letišti najdete místo, kde si můžete svůj kufr nechat omotat pevnou folií. Když si člověk uvědomí, že ihned po příletu celý obal zničí, jde o poměrně drahou službu. Navíc obsluze u balícího stroje nijak zvlášť nezáleží na tom, zda zabalí kufr tak, jak by měl být správně zabalen. Může se stát, že vám budou zadrhávat kolečka a kufr bude v podstatě nepojízdný.

Druhou možností je domácí obalení kufru pomocí potravinářské folie. Ani jedna z variant nevypadá moc vkusně a navíc je tato ochrana velice nepraktická. Velice snadno se roztrhne a různě se lepí. Nemluvě o tom, že takto zabalená zavazadla bude mít většina cestujících, může se tedy snadno stát, že v příletové hale rozeznáte svůj kufr velice obtížně.

Popruhy na kufry

Popruhy váš kufr celkově zpevní a navíc zajistí, že se kufr nechtěně neotevře. Díky jejich pestrobarevnosti nebude rozeznávání vašeho kufru žádný problém. Popruhy můžou být opatřeny i praktickou jmenovkou nebo dokonce TSA zámkem, ke kterém jsme přidali detailní informace o pár řádků níže.

Popřemýšlejte nad nákupem obalu na kufr

Obaly na kufry jsou ve svém oboru naprostou špičkou. Vyrábějí se z kvalitních materiálů, jsou tedy velice lehké a samozřejmě pratelné. Obaly na kufr zpevní a ochrání ho před poškrábáním. Díky otvorům na madlo a kolečka nikde nic nedrhne a s kufrem se manipuluje naprosto pohodlně. Obaly na kufry jsou navíc velice módní a stylové, můžete si jích pořídit hned několik a měnit tak design vašeho kufru tak, jak se vám bude chtít. Věřte, že s tímto obalem budete nepřehlédnutelní nejenom na letišti! 

K ochraně pomůže TSA zámek

Jedna věc je, že se vám může kufr poničit, druhá věc je, že vám ho někdo může ukradnout. Ať na letišťi nebo už v místě vaší dovolené. Zabezpečení kufru nebo tašky zámkem tak neberte na lehkou váhu. Zámek odradí nejednoho zloděje při čekání v odletové hale nebo při cestování hromadnou dopravou

Další skvělou vychytávkou je TSA zámek. Jedná se o speciální vychytávku, která plní nejen bezpečnostní funkci. Ukážeme na dvou příkladech.

Situace na letišti s kufrem bez TSA zámku:

  1. Pracovník letiště si vybere váš kufr k namátkové kontrole.
  2. Při nuceném otevření kufru poničí klasický zámek nebo dokonce celý kufr.

Situace na letišti s kufrem s TSA zámkem:

  1. Pracovník letiště si vybere váš kufr k namátkové kontrole.
  2. Pracovník letiště má univerzální klíč k TSA zámkům, tudíž si váš kufr bez problému otevře, zkontroluje obsah kufru a zase jej bez poničení zavře.

tsa-zamek

Aby se kufr neztratil

Jak označit kufr do letadla? Pořiďte si visačku! Je to jeden z nejjistějších způsobů, jak poznat vlastní kufr. Visačku si můžete koupit nebo si ji dokonce vyrobit, není na tom nic složitého. Jaké udáje je třeba na visačku vypsat?

  • jméno a příjmení,
  • telefonní číslo s předvolbou,
  • e-mail.

Pokud cestujete po Česku, tak si vystačíte s češtinou. Jestliže však míříte do zahraničí, doporučujeme vypsat údaje na visačce anglicky. 

kufr-na-letisti

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace