Předměty se kterými vás nepustí do letadla

Při balení zavazadel zvažte, které věci si necháte u sebe a vezmete si je do letadla, a které naopak zabalíte do svého kufru. Na palubu letadla si můžete vzít jen nezbytně nutné věci. Omezení jsou významná, a pokud je porušíte, nedovolený či podezřelý předmět budete muset na letišti vyhodit.

Tekutiny a léky

Běžnou součástí výbavy během cestování jsou nápoje. Na palubu letadla sice tekutiny s sebou mít můžete, ale jejich objem je výrazně omezen. Můžete mít u sebe lahvičku jen do 100 ml a to je velmi málo. Pokud si sebou chcete vzít více tekutin, musíte jednotlivé lahvičky o celkovém objemu do 1 l uložit do sáčku a předložit je k samostatné kontrole. Výjimku tvoří léky a výživa určená pro děti. Do letadla si s sebou nevezmete ani parfém větší než 100 ml, voňavky ve spreji a deodoranty.

Ostré předměty

Zapomeňte na nůž, nůžtičky z manikúry, pilníky, šroubováky či šipky s kovovým hrotem a jiné ostré věci, které na palubu letadla rovněž nepatří. V koších pak na letištích končí mnoho věcí, které si cestující často jen zapomněli předělat do svého zavazadla, nebo je nechat doma. Pokud normálně chodíte s pilníkem v kabelce, do letadla vás s ním určitě nepustí.

Kovové předměty

Problémem mohou být i kovové předměty, jako jsou kostice v podprsence, kovový podpatek, kovové přezky u pásků či kovové knoflíky při průchodu kontrolní branou. Každý kdo uslyší nepříjemné pípání a uvidí varovná světla brány, vám potvrdí, že je to nepříjemný pocit, i když bezpečně víte, že nic nepřevážíte. Následuje pak individuální kontrola, která musí odhalit kovový předmět, na který signalizace upozorňuje. Můžete být vyzváni nejen k zutí bot.

Rozměry zavazadla

Omezen není jen obsah vašeho zavazadla, které si na palubu berete s sebou, ale i jeho rozměry. Zavazadlo by nemělo být větší než 26 x 45 x 25 cm a navíc nesmí vážit více než 23 kg. Omezení však záleží na konkrétních přepravcích a proto je dobré se podívat na konkrétní stránky letecké společnosti. Jak rozměry, tak i váha zavazadla se mohou opravdu od sebe lišit.

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrace

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení